Dobry glukometr

Dobry glukometr to dla każdego diabetyka bardzo ważna rzecz. Na rynku są różne, ja obecnie mam już trzeci z kolei typ. Pewnie nie ostatni. Każdy kolejny ma coraz więcej możliwości. Nie jestem pewna, czy nie są już dostępne jeszcze nowocześniejsze, ale póki co – ten mi wystarcza.  Tym bardziej, że od kilku miesięcy testuję sensory FreeStyle Libre 2 i glukometr jest obecnie dla mnie tylko zabezpieczeniem rezerwowym i kontrolnym.

Mój glukometr to Contour Plus One. Przez Bluetooth jest połączony z aplikacją na smartfonie. To świetna funkcja – wynik z glukometru od razu jest widoczny też w aplikacji.

Widoczne są wyniki z ostatnich 3 miesięcy, w dowolnym momencie można je przesłać mailem. Generowane są też różne raporty, pozwalające na  analizę poziomu cukru.
Aplikacja też sygnalizuje problemy – np. ostatnie wyniki na czczo były za wysokie lub zaobserwowano wzrost poziomu cukru w czwartki po obiedzie. Można  włączyć przypomnienia, żeby np. jeść mniej na kolację i tym samym o poranku następnego dnia mieć niższy cukier. Każdy taki schemat po wyznaczonym czasie jest analizowany i albo pojawia się komunikat, że nadal jest aktualny albo że został poprawiony i zostaje przeniesiony do historii.
A gdy przychodzę do diabetologa – podłącza go do komputera, od razu widzi wyniki, które możemy omówić.

To naprawdę dobry glukometr  warto się nim zainteresować.
Na stronie diabetyk24.pl można go kupić. Cena (350zł) nie jest niska, choć ja chorując od 5 lat na cukrzycę, jeszcze nigdy nie płaciłam za glukometry czy peny. Od diabetologa dostaję je zawsze za darmo.
Może warto spytać swojego lekarza?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *